Jakou kosmetiku si vybrat v těhotenství?
Péče o pleť během těhotenství
Přes všechna těhotenská omezení, a zejména ta, která se týkají kosmetiky, se můžete starat a pečovat o sebe.
Naštěstí existují produkty, které jsou bezpečné a příjemné.
Chraňte se před sluncem, abyste neměla těhotenskou masku
Slunce, dodavatel vitaminu D, je sice nezbytné pro tvorbu kostry nenarozeného dítěte, ale pro vaši pokožku již tolik vhodné není.
Když jste těhotná, hormony ovlivňují pokožku, stimulují produkci melaninu a přispívají ke vzhledu těhotenské masky. To je zvláště případ mezi 4. a 6. měsícem těhotenství. Na obličeji (a někdy i jinde na těle) se objevují hnědé pigmentové skvrny. Slunce může být přitěžujícím faktorem.
- Chraňte se opalovacím krémem s vysokým faktorem.
- Noste klobouky s širokou krempou.
- Noste krycí oděv.
Měla byste také vědět, že slunce pokožku vysušuje. Vystavujte se slunci raději ráno a pozdě odpoledne.
Hormony a těhotenství. Boj proti nedokonalostem
Hormony způsobují pupínky na obličeji. Koktejl estrogenu a progesteronu ve vašem těle podporuje nadprodukci kožního mazu. Póry se ucpávají a bakterie způsobují velmi nevzhledné pupínky.
To, že se ve vás vyvijí nový život, neznamená, že musíte zapomenout na svou krásu. Existují ošetření pleti, která jsou zcela kompatibilní s těhotenstvím. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení je možné s akné bojovat přirozeně.
Vyhledejte ošetření označené jako „BIO“ a vyhněte se nebezpečným produktům a agresivním látkám.
Ve své rutině proti nedokonalostem používejte přípravky obsahující prebiotika. Jedná se o molekulu, která pomáhá regulovat rovnováhu kožní mikroflóry tím, že působí jako hnojivo pro „dobré bakterie“. A tato molekula je 100% přírodní, pochází z řepného cukru.
Začněte čištěním pleti pomocí čisticí pěny proti nedokonalostem s prebiotiky. Odstraňuje přebytečný kožní maz, aniž by odlupoval vaši epidermis.
Dále použijte přírodní pleťové sérum proti nedokonalostem s prebiotiky. Jeho koncentrované rostlinné aktivní složky (klementinka, okurka, levandule, mátová voda) čistí pokožku a dávají sbohem skvrnám.
Nakonec naneste pleťový krém proti nedokonalostem. Smaže nedokonalosti a dodá vám zářivou pleť!
Užitečné informace: Nepoužívejte esenciální oleje během těhotenství bez rady lékaře. Nezapomeňte pečlivě zkontrolovat složení vaší kosmetiky. Některá je může obsahovat. Ujišťujeme vás, že to není případ zde prezentovaných produktů.
Další informace o tomto tématu najdete v článku jak léčit těhotenské akné přirozeně a bezpečně .
Vyživujte pokožku na obličeji
Zatímco čekáte své dítě, kromě pupínků může být váš obličej suchý, olupující se a napjatý. Kde je chyba? Samozřejmě, že za to mohou hormony.
V tomto případě můžete použít rostlinné oleje známé pro svou výživnou a regenerační sílu, jako je kokosový olej, makadamiový olej, olivový olej nebo třeba jemný mandlový olej. Pokud jste těhotná během jara nebo léta, buďte opatrná, oleje zvýrazňují účinky slunce. Používejte je pouze večer před spaním.
Na pleť můžete použít také BIO výživující krém, který kombinuje směs 4 vzácných olejů. Mandlový olej, ovesný olej, švestkový olej a bambucké máslo. A jako bonus aloe vera pro její regenerační vlastnosti.
Hýčkejte své tělo při čekání na miminko
Vyhnout se veškeré rizikové kosmetice neznamená přestat si v koupelně užívat. Celé vaše tělo si zaslouží být hýčkáno. Objevte smyslové alternativy mytí, hydratace a vůně.
Výběr mýdla nebo sprchového gelu v těhotenství
Pro svou osobní hygienu upřednostněte jednoduchost. Použijte přírodní mýdlo. Mýdla mají zdravé a jednoduché složení, bez přísad škodlivých látek pro vaše dítě.
Pokud máte suchou pokožku, rozhodněte se pro mýdlo, které obsahuje více mastnoty než normálně a zanechá na vaší pokožce lehký mastný film.
Pokud jste fanouškem sprchového gelu, můžete jej používat i nadále, přičemž dbejte na to, abyste si vybrala produkty bez endokrinních disruptorů.
Buďte si jista, že existují zdravé a velmi vhodné sprchové gely. Vybrat si můžete například BIO sprchový gel s grapefruitem, fíkem nebo broskví.
A abyste se postarala o svou intimní hygienu v tomto období, můžete použít BIO intimní péči s vhodným pH, která vaši vulvu umyje a udrží její rovnováhu.
Vyberte si organickou výživnou péči na tělo
Chcete-li mít zdravou, pružnou a zářivou pokožku a především se vyhnout striím, musíte začít dobrou hydratací, tedy pitím alespoň 1,5 l vody denně. Upřednostňujte také přísady bohaté na zdravé tuky a vhodné pro vaši pokožku. Zejména bohaté na Omega-3, jako je sušené ovoce, avokádo a tučné ryby.
Poté je nutné pokožce dodat výživu (zásobu oleje) nebo hydrataci (zásobu vody), kterou potřebuje.
Pro výživu můžete použít rostlinné oleje, jako je kokosový, jojobový nebo olivový olej.
Nevýhodou těchto olejů však je, že jsou velmi mastné a zanechávají na pokožce lepkavý film. Mohou mít také velmi charakteristickou vůni, která nemusí být nutně příjemná.
Nechcete-li mít lepkavý film na pokožce, můžete zvolit víceúčelový suchý olej. Například suchý olej na vlasy, tělo a pleť, který obsahuje opunciový, kokosový, jojobový a olivový olej a má sladkou vanilkovou vůni. Tento produkt nezanechává na pokožce mastný film, ale vyživuje do hloubky. Je ideální proti striím a lze jej použít i jako masážní olej.
Pokud vaše pokožka potřebuje hydrataci, použijte hydratační tělové mléko, nejlépe s přísadami, které dodávají epidermis vodu, jako je aloe vera.
Zaměřte se na prenatální masáž: Pro uvolnění nastávající maminky je velmi dobrý nápad prenatální masáž. Před provedením tohoto ošetření se však poraďte se svou porodní asistentkou nebo gynekologem, abyste se ujistila, zda je pro vás vhodná.
Vonět s bezpečným deodorantem v těhotenství
Těhotenské radosti a hormonální nerovnováha někdy vedou k nadměrnému pocení. Proto je důležité udržovat dobrou hygienu a používat účinné deodoranty a přírodní antiperspiranty.
Jistě se nazaměříte na produkt s okázalým marketingem „účinný po dobu 72 hodin“, naplněný endokrinními disruptory, hliníkovými solemi nebo alkoholem. Řešením je opět BIO a přírodní produkt. A nenechte se mýlit. BIO tuhé deodoranty jsou stejně účinné jako ty ostatní.
Vyberte si 100% přírodní ošetření založené na jedlé sodě, kukuřičném škrobu a zinku (pro boj s nepříjemnými pachy) a bambuckém másle nebo vzácných olejích (pro udržení jemnosti pokožky).
Péče o vlasy během těhotenství
Vlasy, které jsou základním prvkem krásy, by neměly zůstat stranou během těhotenství ani po něm. Zde je návod, jak se o něj dobře starat.
Přizpůsobte svou rutinu také vlasům
Během těhotenství a zejména po něm se vlasy mohou také změnit. Suché vlasy se mohou mastit, rovné vlasy mohou začít krepatět. Některé ženy mají krásné vlasy již po 4. měsíci těhotenství, jiné naopak velké množství vlasů ztrácí po porodu. A jak se vypořádat s těmito změnami? Přizpůsobte svou vlasovou rutinu.
Zde jsou osvědčené postupy:
- Nepoužívejte agresivní chemikálie jako jsou barvy, trvalá, přípravky na narovnání vlasů, laky na vlasy, které mohou být škodlivé pro nenarozené dítě.
- Myjte si vlasy méně často, i když se vám zdají mastné, jinak se ještě více zničí.
- Vyhýbejte se teplu, které poškozuje zdraví vlasových šupin a vlasy láme. Používejte fén i žehličku na minimální výkon.
- Vyberte si přírodní produkty přizpůsobené stavu vašich vlasů.
V tomto článku se dozvíte, jak si správně mýt vlasy.
Výběr produktů, které jsou pro vaše dítě bezpečné
Nepoužívejte kosmetiku obsahující parabeny, silikony nebo dráždivé sulfáty.
Stále doporučujeme upřednostňovat BIO péči, omezit příjem agresivních chemických látek.
Pokud jsou vaše vlasy suché a nemají žádné zvláštní problémy, zvolte hydratační šampon. Pokud mají vlasy tendenci se mastit, zvolte šampon regulující tvorbu mazu.
Pokud jsou vaše vlasy suché a lámavé, vyživte je rozčesávací a hydratační maskou. Můžete také kdykoliv aplikovat suchý olej pro výživu a ochranu vlasů.
Jak jste pochopila, respektovat své tělo během těchto 9 měsíců znamená vyloučit kosmetiku obsahující škodlivé látky pro dobrý vývoj vašeho dítěte. Není však třeba odstraňovat všechny vaše koupelnové procedury. Jde spíše o hledání BIO alternativ k produktům, které obvykle používáte.